A Wigner Középiskola országosan elismert szakközépiskolaként a műszaki szakemberképzés jelentős bázisa.

Az intézmény alapítványi fenntartásban működik. A tanulóktól alapítványi hozzájárulást kérünk.

Hírek, események

• "Egri Diákvér"

A 2018/2019. tanév "Egri Diákvér" elnevezésű véradóversenyen a Wigner Középiskola III. helyezést ért el. Köszönjük véradóinknak!

• Szövegértési verseny

Hegedűs Zoltán 10.C osztályos tanuló az Eszterházy Károly Gyakorlóiskola és Pedagógiai Intézet szövegértési versenyén III. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Balogh Ildikó. Gratulálunk!

• BALLAGÁS 2019

Fotók: Ducsai Zoltán

• Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

A Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen Hajdu Attila 11. B osztályos tanulónk országos IV. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Bárány János. Gratulálunk!

• KÖZÉPISKOLÁS TÖRTÉNELEM VERSENY 2019

Az Eszterházy Károly Egyetem Történelemtudományi Intézete által szervezett "Forradalmak kora" elnevezésű történelemverseny országos döntőjén a Jekkel Patrik (11.B), Kiss Zoltán (11.B) és Nagy Zoltán (11.B) alkotta csapat VIII. helyezést ért el. Gratulálunk!

• Országos Haditorna Verseny

Véget ért az Országos Haditorna Verseny

Képgaléria

Az Országos Haditorna Verseny döntőjében a Bacsó Dániel (9.K), Lénárt Márk (11.B ), Váradi Márió (11.K) és Vona Csaba (11.K) alkotta csapat 2. helyezést ért el. Emellett 3 különdíjat kaptak: akadálypálya 1. hely (NKE-HHK dékáni különdíj), MH parancsnoki különdíj, HOSOSZ különdíj. Gratulálunk!

• Egri Katasztrófavédelmi Verseny

A ma megrendezett egri katasztrófavédelmi versenyen az iskola csapata I. helyezést ért el. A csapat tagjai: Eszenyi Bence (11.B), Lénárt Márk (11.B), Tóth Márk (11.B), Zagyva Bálint (11.B) és Zimány Gergő (11.B). Gratulálunk!

• KADETTAVATÓ 2018

HEOL     TV EGER

November 22-én 26 új katonai tagozatost avattunk kadetté. A tanulóknak Bozó Tibor dandártábornok úr, az Altiszti Akadémia parancsnoka adta át a kitűzőt. A rendezvényen részt vett többek között: Dr. Pajtók Gábor kormánymegbízott; Kriston István főtörzszászlós, a MH vezénylő zászlósa és Rázsi Botond alpolgármester.

• Honvédelmi Minisztérium ösztöndíjainak átadására

November 16-án, Budapesten a Stefánia Palotában adták át az idei tanévre vonatkozó Béri Balogh Ádám és Lippay Balázs ösztöndíjakat. Iskolánk tanulói közül heten, Bárczy Dominik, Sári Mónika, Szecskó Laura, Nagy Ádám, Illés Dorottya, Maruzsi Dávid és Gergely Dominik részesült elismerésben. Gratulálunk!

• Wigner Jenőre emlékeztek a Tudomány Napján

Az intézmény névadójáról emlékeztek meg a Tudomány Napjához kapcsolódóan a Wigner Jenő Műszaki, Informatikai Középiskola és Kollégiumban.

• “Honvédelem Ifjú Tudósa” pályázat

November 13-án került sor a Magyar Hadtudományi Társaság “Honvédelem Ifjú Tudósa” országos pályázat eredményhirdetésére a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Campusán. Szabó Gergő /12.K/ dolgozata I. helyezést, Jekkel Patrik és Nagy Zoltán /11.B/ dolgozata IV. helyezést ért el. A díjakat Benkő Tibor honvédelmi miniszter adta át. Gratulálunk!

• Megyei Diákolimpia

Október 25-én a Megyei Diákolimpián az iskola kézilabda csapata III. helyezést ért el. Gratulálunk!

• Készülünk a 2019/2020. tanévre:

• Országos Haditorna Verseny 2018

Ma került megrendezésre az Országos Haditorna Verseny Megyei Döntője. Az iskola 3. csapata (Burg Ádám-9.K, Gergely Dominik-10.K, Major Kristóf-9.K, Nagy Ádám-10.K) V. HELYEZÉST; a 2. csapat (Borók Dániel-9.K, Jónás Dávid-10.K, Kis Kristóf-9.K, Varbai Péter-10.K) IV. HELYEZÉST; a Wigner 1. csapat (Bacsó Dániel-9.K, Gulyás Simon-10.K, Lénárt Márk-11.B, Váradi Márió-11.K, Vona Csaba-11.K) I. HELYEZÉST ért el! Az 1. csapat képviseli Heves megyét a jövő évi országos döntőn!!! Gratulálunk!

• Újabb versenyeredmény:

Lénárt Márk (11.B) a Heves Megyei Duatlon Diákolimpia múlt heti döntőjében 4. helyezést ért el.
    Gratulálunk!

• A 2018/2019. tanév első versenyeredménye:

Daru Krisztián (10.K) a múlt héten megrendezett Junior Ökölvívó Magyar Bajnokságon ezüstérmet szerzett.
    Gratulálunk!

• Természettudományi Tehetséggondozó Tábor

Az Eszterházy Károly Egyetem Természettudományi Tehetséggondozó Táborában vettek részt diákjaink.

Wigner Jenő

(1902, Budapest - 1995, Princeton)
magyar származású Nobel-díjas fizikus
  • "Milyen nagyszerű az, hogy az emberi ész képes egy gondolatot a másikhoz fűzni, képes a következtetésekből csodálatos épületet - erős épületet - alkotni."

Wigner Jenő