A Wigner Középiskola országosan elismert szakközépiskolaként a műszaki szakemberképzés jelentős bázisa.

Az intézmény alapítványi fenntartásban működik. A tanulóktól alapítványi hozzájárulást kérünk.

Hírek, események

• Megyei Katasztrófavédelmi Verseny

A Városi Katasztrófavédelmi Verseny megnyerése után április 11-én a Megyei Katasztrófavédelmi Versenyen is I. helyezést ért el az iskola csapata (tagjai: Eszenyi Bence, Lénárt Márk, Zagyva Bálint és Zimány Gergő - 10.B osztályosok).
    Gratulálunk, irány az országos döntő!

• Tájékoztató nap szülőknek, pedagógusoknak, tanodai munkatársaknak

Tematikája, címe:
    A hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő családok jelenleg elérhető támogatási fajtái, típusai.
    Előadást tart: Dr. Palotai Zsuzsanna

• Atlétika Háromtusa verseny

Az MDSZ által szervezett városi Atlétika Háromtusa versenyen február 22-én II. helyezést ért el a Tanka Norbert (12.B), Kovács Patrik (12.B), Bordás Csaba (12.B), Lénárt Márk (10.B) és Nagy Bence (10.B) alkotta Wigneres csapat.

• Kadettavató

A kadettavatóról röviden, képekben is. HEOL

November 22-én került sor az idei kilencedik évfolyamos katonai tagozatos diákok kadettá avatására. Az iskolai hagyományoknak megfelelően a rendezvényt magas rangú vendégek is megtisztelték, többek között:
    - Dr. Pajtók Gábor kormánymegbízott Úr, a Heves Megyei Kormányhivatal vezetőjét és a Heves Megyei Védelmi Bizottság elnöke;
    - Takács Attila dandártábornok Úr, a Magyar Honvédség Hadkiegészítő, Felkészítő és Kiképző Parancsnokság parancsnoka, a Honvéd Vezérkar Főnök képviselője;
    - Kriston István főtörzszászlós Úr, a Magyar Honvédség vezénylő zászlósa;
    - Mikusi Zsolt ezredes Úr, a Honvéd Vezérkar Kiképzési és Oktatási Csoportfőnökség Oktatási Osztályának osztályvezetője;
    - Dr. Papp Ferenc ezredes Úr, a Honvédelmi Minisztérium Társadalmi Kapcsolatokat Koordináló Főosztály, Társadalmi Kapcsolatok Osztály osztályvezetője;
    - Bozó Tibor dandártábornok Úr, a Magyar Honvédség Altiszti Akadémia parancsnoka (Magyar Magyar Honvédség Altiszti Akadémia (NCO Academy, Hungarian Defence Forces));
    - Vitár Zsolt alezredes Úr, a Magyar Honvédség Katonai Igazgatási és Központi Nyilvántartó Parancsnokság parancsnokhelyettese, aki a katonai tagozat csapatzászlójára zászlószalagot adományozott a katonai szervezet nevében.
    A kilencedikeseket Bozó Tibor dandártábornok, mint a támogató dandár parancsnoka avatta Wigner Kadetté.

Wigner Jenő

(1902, Budapest - 1995, Princeton)
magyar származású Nobel-díjas fizikus
  • "Milyen nagyszerű az, hogy az emberi ész képes egy gondolatot a másikhoz fűzni, képes a következtetésekből csodálatos épületet - erős épületet - alkotni."

Wigner Jenő