A Wigner Középiskola országosan elismert szakközépiskolaként a műszaki szakemberképzés jelentős bázisa.

Az intézmény alapítványi fenntartásban működik. A tanulóktól alapítványi hozzájárulást kérünk.

Hírek, események

• Újraélesztési verseny

2019. október 16. (szerda)!!!

• Országos Haditorna Verseny

Az Országos Haditorna Verseny megyei döntőjén a Wigner 1. csapata (Bacsó Dániel, Lénárt Márk, Váradi Márió, Vona Csaba) I. helyezést; a Wigner 2. csapata (Borók Dániel, Gulyás Simon, Gutschker Alex, Molnár Patrik) III. helyezést ért el. Gratulálunk!
    A győztes csapat képviseli Heves megyét a tavaszi országos döntőn.

• Sportlövészet

Nagy Bálint 9.A osztályos tanulónk a magyar bajnoki cím (50 m szabadpisztoly ifi-junior korosztály) után európai bajnoki címet (10 m légpisztoly ifi korosztály) szerzett. Gratulálunk!

• Elismerő oklevél

Október 2-án az elmúlt tanévben végzett kimagasló szakmai színvonalú munkájáért, a Honvédelmi Sportszövetséggel való kiváló kapcsolattartásét elismerő oklevélben és sportszercsomagban részesült a Wigner Középiskola.

• Drogprevenciós Nap

A Tiszta Élvezet Drogprevenciós Nap keretében megrendezett iskolák közötti vetélkedőn a Wigner csapata I. helyezést ért el. A csapat tagjai: Visontai Zsolt, Sári Mónika, Dobos Alexandra, Kis Dávid, Kiss Zoltán, Józsa Arnold, S. Nagy Szabolcs, Kós Gábor, Angalét Ferenc, Tóth Norbert. Gratulálunk!

• Matematikaverseny

Jekkel Patrik (11.B) megyei I. helyezést ért el a Palotás József és Kertész Andor Matematikaversenyen. Felkészítő tanára: Bárány János. Gratulálunk!

• Honvéd Kadét Kupa

A Honvédelmi Sportszövetség Honvéd Kadét Kupa egri versenyén a Wigner Középiskola 50 fővel vett részt. Fiú kategóriában Váradi Márió (11.K) 1. helyezést, lány kategóriában Sári Mónika (11.K) 2. helyezést ért el. Az iskolák közti összetett csapatversenyen 1. helyezést értünk el. Gratulálunk!

• "Egri Diákvér"

A 2018/2019. tanév "Egri Diákvér" elnevezésű véradóversenyen a Wigner Középiskola III. helyezést ért el. Köszönjük véradóinknak!

• Szövegértési verseny

Hegedűs Zoltán 10.C osztályos tanuló az Eszterházy Károly Gyakorlóiskola és Pedagógiai Intézet szövegértési versenyén III. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Balogh Ildikó. Gratulálunk!

• BALLAGÁS 2019

Fotók: Ducsai Zoltán

• Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

A Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen Hajdu Attila 11. B osztályos tanulónk országos IV. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Bárány János. Gratulálunk!

• KÖZÉPISKOLÁS TÖRTÉNELEM VERSENY 2019

Az Eszterházy Károly Egyetem Történelemtudományi Intézete által szervezett "Forradalmak kora" elnevezésű történelemverseny országos döntőjén a Jekkel Patrik (11.B), Kiss Zoltán (11.B) és Nagy Zoltán (11.B) alkotta csapat VIII. helyezést ért el. Gratulálunk!

• Országos Haditorna Verseny

Véget ért az Országos Haditorna Verseny

Képgaléria

Az Országos Haditorna Verseny döntőjében a Bacsó Dániel (9.K), Lénárt Márk (11.B ), Váradi Márió (11.K) és Vona Csaba (11.K) alkotta csapat 2. helyezést ért el. Emellett 3 különdíjat kaptak: akadálypálya 1. hely (NKE-HHK dékáni különdíj), MH parancsnoki különdíj, HOSOSZ különdíj. Gratulálunk!

• Egri Katasztrófavédelmi Verseny

A ma megrendezett egri katasztrófavédelmi versenyen az iskola csapata I. helyezést ért el. A csapat tagjai: Eszenyi Bence (11.B), Lénárt Márk (11.B), Tóth Márk (11.B), Zagyva Bálint (11.B) és Zimány Gergő (11.B). Gratulálunk!

Wigner Jenő

(1902, Budapest - 1995, Princeton)
magyar származású Nobel-díjas fizikus
  • "Milyen nagyszerű az, hogy az emberi ész képes egy gondolatot a másikhoz fűzni, képes a következtetésekből csodálatos épületet - erős épületet - alkotni."

Wigner Jenő