Email: wigner@wignerkozepiskola.hu

LEGYÉL TE IS WIGNERES!

50 éve a műszaki szakemberképzés élvonalában

Az intézmény egyházi fenntartásban működik.

Hírek, események

•
  • A 2024. évi 1%-os felajánlásokat még a Wigner Iskola Közalapítvány fogadja. Köszönjük, hogy támogatja az iskolai alapítványok céljait!

•
  • Történelem verseny

A 10.K osztály kadétjai (Jézsó Dalma, Magyar Zénó, Pásztor Richárd) az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Történelemtudományi Intézete által szervezett, “Az egyház kultúraközvetítő szerepe Magyarországon a középkortól a 20. század közepéig” című versenyén országos 8. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk: Tóth György. Gratulálunk!

• Dupla Wigneres siker az E-sport világában!

A Honvédelmi Sportszövetség E-sport versenysorozatának Digital Warriors – CS2 tavaszi Kadét Kupáján 2 csapatunk is a legjobb 8 közé kvalifikálta magát, ezzel bejutottak az országos offline döntőbe! A csapatok: Mirkovszki Zalán, Sütő Barnabás, Schlág Lionel, Nagy Domonkos, Visontai Zsolt (VZS_Peek), valamint Tamás Ádám, Lénárt Zsolt, Molnár Kornél, Kovács Marcell, Oláh Miklós (WignerPhoenix). Felkészítő tanáruk: Visontai Zsolt
    Gratulálunk!

• Kadétavató 2024

Fotók: Juhászné Szabó Kata

A tizedik kadétavatás Egerben
    (Honvédelmi Sportszövetség)

• 1848 méteres városi emlékfutás

1. hely: Bóta Milán (12.K), 3. hely: Kerek Krisztián (12.K).

• Hadtudomány ifjú tudósa

Pásztor Richárd (10.K) országos II. helyezést ért el a Magyar Hadtudományi Társaság “Hadtudomány ifjú tudósa” versenyén. Dolgoztának címe: Haditechnika az Egri csillagokban. Felkészítő tanára: Tóth György. Gratulálunk!

• 1000 év katonái

Az “1000 év katonái” honvédelmi versenyen országos III. helyezést ért el az iskola csapata (Büte Péter, Homonnai Martin, Nemoda Bence, Pásztor Richárd, Tóth Máté). Felkészítő tanáruk: Tóth György. Gratulálunk!

• Fájdalommal tudatjuk, hogy Kovács Mihály, iskolánk nyugdíjas gépészmérnök oktatója elhunyt.
    Emléke örökre velünk marad.
    Nyugodjon békében!

• Helyesírási Verseny

Lányi Milán (10.C) az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Kárpát-medencei döntőjén 2. helyet ért el. Felkészítő tanára: Szamosközi Judit. Gratulálunk!

• Kinizsi Közelharc Kupa

Kinizsi Közelharc Kupa országos döntő. Nagykesztyűs küzdelemben (62 kg) Kartali Bence 2. helyezést, Kaszás Kristóf 3. helyezést, Zbiskó Norman 4. helyezést ért el. Földharcban (90 kg) Mikk Botond a 4. helyen végzett. Gratulálunk!

• Anyagtudományi Verseny

A Miskolci Egyetem Anyag és Vegyészmérnöki Kara által szervezett Anyagtudományi Versenyen (Csőfutam) 7 csapat képviselte iskolánkat. 🥇A Horváth Márton és Vig Ákos alkotta csapat 1. helyezést ért el. Felkészítő tanár: Bali Ádám. Gratulálunk!

• Kinizsi Közelharc Kupa

Wigneres sikerekkel zárult Szolnokon a Kinizsi Közelharc Kupa területi döntője! Nagykesztyűs küzdelemben (62 kg) Kaszás Kristóf 1. helyezést, Kartali Bence 2. helyezést, Zbiskó Norman 4. helyezést ért el. Földharcban (90 kg) Mikk Botond 3. helyen végzett. Barta Ákos nagykesztyűs küzdelemben (70 kg) 4. helyen, Pásztor Richárd földharcban (78 kg) 5. helyen végzett. Irány az országos döntő! Gratulálunk!

• Küzdj meg a bajnokkal!

Rendhagyó testnevelés óra a Honvédelmi Sportszövetség és a Küzdj meg a bajnokkal szervezésében.
    Lőrincz Viktor olimpiai ezüstérmes birkózó tartott testnevelés órát a kadétoknak.
    TV Eger - Eger Városi Televízió

Wigner Jenő

(1902, Budapest - 1995, Princeton)
magyar származású Nobel-díjas fizikus
  • "Milyen nagyszerű az, hogy az emberi ész képes egy gondolatot a másikhoz fűzni, képes a következtetésekből csodálatos épületet - erős épületet - alkotni."

Wigner Jenő