A Wigner Középiskola országosan elismert szakközépiskolaként a műszaki szakemberképzés jelentős bázisa.

Az intézmény alapítványi fenntartásban működik. A tanulóktól alapítványi hozzájárulást kérünk.

Hírek, események

• Természettudományi Tehetséggondozó Tábor

Az Eszterházy Károly Egyetem Természettudományi Tehetséggondozó Táborában vettek részt diákjaink.

• Megyei Katasztrófavédelmi Verseny

A Városi Katasztrófavédelmi Verseny megnyerése után április 11-én a Megyei Katasztrófavédelmi Versenyen is I. helyezést ért el az iskola csapata (tagjai: Eszenyi Bence, Lénárt Márk, Zagyva Bálint és Zimány Gergő - 10.B osztályosok).
    Gratulálunk, irány az országos döntő!

• Tájékoztató nap szülőknek, pedagógusoknak, tanodai munkatársaknak

Tematikája, címe:
    A hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő családok jelenleg elérhető támogatási fajtái, típusai.
    Előadást tart: Dr. Palotai Zsuzsanna

• Atlétika Háromtusa verseny

Az MDSZ által szervezett városi Atlétika Háromtusa versenyen február 22-én II. helyezést ért el a Tanka Norbert (12.B), Kovács Patrik (12.B), Bordás Csaba (12.B), Lénárt Márk (10.B) és Nagy Bence (10.B) alkotta Wigneres csapat.

Wigner Jenő

(1902, Budapest - 1995, Princeton)
magyar származású Nobel-díjas fizikus
  • "Milyen nagyszerű az, hogy az emberi ész képes egy gondolatot a másikhoz fűzni, képes a következtetésekből csodálatos épületet - erős épületet - alkotni."

Wigner Jenő