A Wigner Középiskola országosan elismert szakközépiskolaként a műszaki szakemberképzés jelentős bázisa.

Az intézmény alapítványi fenntartásban működik. A tanulóktól alapítványi hozzájárulást kérünk.

Hírek, események

• NATO 20 vándorkiállítás

EGER TELEVÍZIÓ

Megnyílt a NATO 20 vándorkiállítás.
    Megtekinthető az iskola könyvtárában, 2019. november 27. -től 2019. december 04. -ig.

• Wigner Jenőre emlékeztünk a Tudomány Napján

EGER TELEVÍZIÓ

Intézményünk névadójáról emlékeztünk meg a Tudomány Napjához kapcsolódóan. A Magyar Tudomány Ünnepének idei mottója: értékteremtés.

• KADETTAVATÓ 2019

HEOL      EGER TELEVÍZIÓ

Az ünnepségen Busák István igazgató köszöntötte a kadett-jelölteket, majd a honvédelmi nevelést célzó Kadét programban résztvevő diákok maguk közé fogadták a kilencedikes tanulókat. A rendezvényt többek között tiszteletét tette dr. Pajtók Gábor kormánymegbízott, Mirkóczki Ádám polgármester és Berecz Mátyás alpolgármester.

• Pályaválasztás 2020/2021. tanév.

Nyílt nap
    2019. november 22. (péntek)

• Honvéd Sportszövetség pályázat

Október 23-27. között a Honvéd Sportszövetség pályázatának keretében iskolánk diákjai 5 napos szlovákiai kiránduláson vettek részt (Fülek, Mostenica, Besztercebánya, Hernád-áttörés, Donovaly, Zólyom).

• Honvédelmi Minisztérium ösztöndíjainak átadására

Október 25-én a Stefánia Palotában vette át a Honvédelmi Minisztérium Lippai Balázs ösztöndíját iskolánk két tanulója: Csáki Máté (9.K) és Lőrincz László Márk (9.K).

• Wigneresek mindenhol

Csak bicajoztak Floridában, majd egy menő bringáscégben találták magukat
    CIKK (index.hu)

• Országos Haditorna Verseny

Az Országos Haditorna Verseny megyei döntőjén a Wigner 1. csapata (Bacsó Dániel, Lénárt Márk, Váradi Márió, Vona Csaba) I. helyezést; a Wigner 2. csapata (Borók Dániel, Gulyás Simon, Gutschker Alex, Molnár Patrik) III. helyezést ért el. Gratulálunk!
    A győztes csapat képviseli Heves megyét a tavaszi országos döntőn.

• Sportlövészet

Nagy Bálint 9.A osztályos tanulónk a magyar bajnoki cím (50 m szabadpisztoly ifi-junior korosztály) után európai bajnoki címet (10 m légpisztoly ifi korosztály) szerzett. Gratulálunk!

• Elismerő oklevél

Október 2-án az elmúlt tanévben végzett kimagasló szakmai színvonalú munkájáért, a Honvédelmi Sportszövetséggel való kiváló kapcsolattartásét elismerő oklevélben és sportszercsomagban részesült a Wigner Középiskola.

• Drogprevenciós Nap

A Tiszta Élvezet Drogprevenciós Nap keretében megrendezett iskolák közötti vetélkedőn a Wigner csapata I. helyezést ért el. A csapat tagjai: Visontai Zsolt, Sári Mónika, Dobos Alexandra, Kis Dávid, Kiss Zoltán, Józsa Arnold, S. Nagy Szabolcs, Kós Gábor, Angalét Ferenc, Tóth Norbert. Gratulálunk!

Wigner Jenő

(1902, Budapest - 1995, Princeton)
magyar származású Nobel-díjas fizikus
  • "Milyen nagyszerű az, hogy az emberi ész képes egy gondolatot a másikhoz fűzni, képes a következtetésekből csodálatos épületet - erős épületet - alkotni."

Wigner Jenő