A Wigner Középiskola országosan elismert szakközépiskolaként a műszaki szakemberképzés jelentős bázisa.

Az intézmény alapítványi fenntartásban működik. A tanulóktól alapítványi hozzájárulást kérünk.

Hírek, események

• Matematikaverseny

Jekkel Patrik (11.B) megyei I. helyezést ért el a Palotás József és Kertész Andor Matematikaversenyen. Felkészítő tanára: Bárány János. Gratulálunk!

• Honvéd Kadét Kupa

A Honvédelmi Sportszövetség Honvéd Kadét Kupa egri versenyén a Wigner Középiskola 50 fővel vett részt. Fiú kategóriában Váradi Márió (11.K) 1. helyezést, lány kategóriában Sári Mónika (11.K) 2. helyezést ért el. Az iskolák közti összetett csapatversenyen 1. helyezést értünk el. Gratulálunk!

• "Egri Diákvér"

A 2018/2019. tanév "Egri Diákvér" elnevezésű véradóversenyen a Wigner Középiskola III. helyezést ért el. Köszönjük véradóinknak!

• Szövegértési verseny

Hegedűs Zoltán 10.C osztályos tanuló az Eszterházy Károly Gyakorlóiskola és Pedagógiai Intézet szövegértési versenyén III. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Balogh Ildikó. Gratulálunk!

• BALLAGÁS 2019

Fotók: Ducsai Zoltán

• Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny

A Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyen Hajdu Attila 11. B osztályos tanulónk országos IV. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Bárány János. Gratulálunk!

• KÖZÉPISKOLÁS TÖRTÉNELEM VERSENY 2019

Az Eszterházy Károly Egyetem Történelemtudományi Intézete által szervezett "Forradalmak kora" elnevezésű történelemverseny országos döntőjén a Jekkel Patrik (11.B), Kiss Zoltán (11.B) és Nagy Zoltán (11.B) alkotta csapat VIII. helyezést ért el. Gratulálunk!

• Országos Haditorna Verseny

Véget ért az Országos Haditorna Verseny

Képgaléria

Az Országos Haditorna Verseny döntőjében a Bacsó Dániel (9.K), Lénárt Márk (11.B ), Váradi Márió (11.K) és Vona Csaba (11.K) alkotta csapat 2. helyezést ért el. Emellett 3 különdíjat kaptak: akadálypálya 1. hely (NKE-HHK dékáni különdíj), MH parancsnoki különdíj, HOSOSZ különdíj. Gratulálunk!

• Egri Katasztrófavédelmi Verseny

A ma megrendezett egri katasztrófavédelmi versenyen az iskola csapata I. helyezést ért el. A csapat tagjai: Eszenyi Bence (11.B), Lénárt Márk (11.B), Tóth Márk (11.B), Zagyva Bálint (11.B) és Zimány Gergő (11.B). Gratulálunk!

Wigner Jenő

(1902, Budapest - 1995, Princeton)
magyar származású Nobel-díjas fizikus
  • "Milyen nagyszerű az, hogy az emberi ész képes egy gondolatot a másikhoz fűzni, képes a következtetésekből csodálatos épületet - erős épületet - alkotni."

Wigner Jenő